Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

43091

nedeľa, 14. október 2012, 17:08 Napísal: Admin Prečítané: 4395x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Počas víkendu sa v českom Krnove konal 9.ročník tradičného turnaja mládeže GRAND PRIX mesta Krnov, ktorý bol obnovený po niekoľkých rokoch. Turnaj sa konal v 6 váhových kategóriách (56kg, 64kg, 69kg, 75kg, 81kg, +81kg) za účasti 4 družstiev - Česká republika, Slovensko, Výber Moravy a Výber Poľska. Tento turnaj jednoznačne ovládla naša reprezentácia, ktorá štartovala pod vedením trénera Tibora Hlavačku a jej členmi boli aj pästiari BC Stavbár Nitra (členovia strediska ŠKP Bratislava) - Tomáš Zold, Jozef Sirotek, Matúš Strnisko a Michal Urban.

Vo váhe do 56kg triumfoval ZSOLT OSAĎAN (boxer BC Lučenec), ktorý v semifinále zdolal 16:11 nb Tomáša Poláka (Morava) a vo finále Lukáša Dekýsa (ČR) 14:12 nb.

Vo váhe do 64kg získal striebro MÁRIO ŠIŠOLÁK (boxer ABC Malacky), ktorý v semifinále zdolal Tomáša Veselého (Morava) na body a vo finále podľahol Romanovi Bulavkovi (ČR) 13:20 nb.

Vo váhe do 69kg získal zlato TOMÁŠ ZOLD, ktorý nedovolil ani jednému svojmu súperovi z Českej republiky zápas doboxovať. Najprv porazil Artura Dautyho rsc v 2.kole a potom Michala Zikmunda vzdaním sa v 2.kole.

Váhu 75kg ovládol JOZEF SIROTEK, ktorý mal v semifinále voľný los a vo finále zdolal Poliaka Mateusza Niebeskeho 28:9 nb.

Vo váhe do 81kg získal zlato MATÚŠ STRNISKO, ktorý v semifinále zdolal Petra Cmara (Morava) rsc v 2.kole a vo finále nedovolil doboxovať ani Poliakovi Gardovi Ruminovi, ktorý mu vzdal v 2.kole.

Vo váhe +81kg triumfoval MICHAL URBAN, ktorý v semifinále zdolal českého reprezentanta Dávida Ohrádku 21:14 nb a vo finále Martina Nováka (Morava) 17:9 nb.

Slovensko tak so ziskom 5 zlatých a 1 striebornej suverénne vyhralo aj bodovanie družstiev.