Nový projekt, nová výzva, skvelé výsledky. Tak by sa dalo v skratke okomentovať účinkovanie slovenských boxerov na Svetovom pohári v nemeckom Halle. „World Cup of Olympic Boxing“ je totiž novým projektom na mape boxerských podujatí, hoci je akýmsi pokračovateľom tradičného medzinárodného podujatia Chemiepokal.
Iniciatíva spraviť z tohto turnaja vrcholné podujatie (keďže v tomto roku nie sú ani MS, ani ME) však dala tomuto boxerskému sviatku úplne inú dimenziu a pre slovenskú reprezentáciu bola už len česť, že sa na toto podujatie dostala. Pri obmedzenom počte 16 účastníkov v jednotlivých hmotnostných kategóriách totiž nebola účasť našej reprezentácie vôbec samozrejmosťou, prednosť mali najsilnejší zástupcovia jednotlivých kontinentov. „Určite má na tom zásluhu aj manažér projektu Martin Volke, ktorý chválil našich boxerov už na predošlých medzinárodných turnajoch. Ten nás dokonca pozýval aj na spoločný tréningový kemp s reprezentáciou Nemecka a Ruska. Ten sme si však dovoliť nemohli“ povedal tréner reprezentácie Pavol Hlavačka a pokračoval: „športový kalendár svetovej boxerskej asociácie AIBA nie je dobre nadstavený. Majstrovstvá sveta sú každé dva roky, Európa bývala každý rok, no teraz sa to zmenilo a je iba v tom istom roku, čo MS. Niektoré európske štáty mali tento rok aspoň Hry Commonwealthu, vo svete prebiehali rôzne kontinentálne hry, no väčšina krajín Európy nemala nič a aj to bol dôvod, prečo sme o účasť na tomto novom vrcholnom podujatí veľmi stáli a podarilo sa nám tam dostať. Bolo to veľkolepé. Všade kde som sa pozrel bol nejaký olympijský víťaz, či medailista z MS. A najlepšie na tom je, že naši boxeri sa napriek papierovým predpokladom v tejto konkurencii vôbec nestratili“.
Domov Slováci priniesli dve bronzové medaile, 3x 5.miesto a skalpy reprezentantov Ruska, USA, Indie, či olympionika z Kataru...a to nie je pre slovenský box každodenná záležitosť! Nitriansky rodák Matúš Strnisko v hmotnosti do 81kg prešiel cez osemfinále voľným losom a vo štvrťfinále si poradil s majstrom Indie Manishom Panwarom, čím si zabezpečil minimálne bronz. Semifinálovú stopku mu vystavil Američan Coe Khalil, ktorý neskôr vo finále knokautoval v 1.kole olympijského víťaza a 4-násobného majstra svera Julia LaCruza z Kuby. Khalil napokon získal aj ocenenie najlepšieho boxera podujatia. Vynikajúce výkony predviedli v Halle aj ďalší dvaja zverenci trénerov Hlavačkovcov – Michal Takács (64kg) a Tomáš Zӧld (69kg). Takács v osemfinále vybodoval Američana Charlesa Sheehyho a v boji o medailu prehral s majstrom sveta Andym Cruzom z Kuby, pričom o výsledku rozhodlo až 3.kolo, dovtedy bol stav vyrovnaný. Zӧld v osemfinále narazil na mimoriadne skúseného účastníka OH a boxera profesionálnej ligy APB – Thulasa Tharumalingama z Kataru. Výborný výkon a obrovská vôľa po víťazstve vyniesla slovenskému reprezentantovi jasnú výhru na body a postup do štvrťfinále, kde ho po veľkom boji zastavil Ír Kieran Molloy. Takács aj Zӧld tak oficiálne obsadili 5.miesto.
Druhý bronz pre Slovensko vybojoval v hmotnosti do 91kg malacký boxer Dávid Michálek, ktorý v ceste za medailou šokujúco porazil ruského reprezentanta Magomeda Arslanbekova. 5.miesto z ďalších Slovákov vybojoval ešte Viliam Tankó (56kg) z KO Galanta, smolné prehry v osemifinále si pripísali Filip Meszároš (60kg) a Andrej Csemez (75kg), obaja z KO Galanta.
Výpravu Slovenska viedli tréneri Pavol Hlavačka a Tomáš Kovács.