• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

pondelok, 30. október 2017, 23:20 Napísal: Admin Prečítané: 3194x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Box Club Stavbár Nitra 14:0 Sliezsky kraj (POL)


V sobotu 28. 10. 2017 sa náš tím po dlhšej dobe predstavil pred domácim publikom a športová hala Olympia opäť praskala vo švíkoch. Medzi čestnými hosťami nechýbali také osobnosti, ako napríklad legendárny futbalista Ľubomír Moravčík, riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík, či bývalý tréner nitrianskych boxerov Pavol Kovalinka. Výborná atmosféra doviedla náš tím k suverénnemu víťazstvu 14:0 nad výberom Sliezskeho kraja z Poľska, no treba športovo uznať, že poľskí boxeri nepredali svoju kožu lacno a ani jeden zápas neskončil pred časovým limitom.

Skvelý úvod predviedol v kategórii do 50kg Ladislav Horváth, ktorý suverénne 3:0 na body vybodoval víťaza nedávneho medzinárodného turnaja v Rybniku Artura Skorupa.

V druhom zápase dorastu do 64kg sa za poľský výber postavil do ringu jeho brat Daniel Skorupa, no ani ten pre hostí body nezískal, keď sa z víťazstva 2:1 tešil náš Erik Pročka, ktorý dominoval hlavne v presnosti. V poradí treťom dorasteneckom zápase (69kg) sa odohrala odveta z finále medzinárodného turnaja v Rybniku medzi našim Adamom Vagom a Pawelom Masternakom. V tvrdom zápase sa rovnako ako v Rybniku z tesnej výhry 2:1 tešil náš boxer, ktorý bol aktívnejší a dokázal zápas otočiť vo svoj prospech hlavne v druhom a treťom kole. Zápasy v kategórii mužov odštartoval v hmotnosti do 64kg Michal Takács a proti mimoriadne kvalitnému Aleksandrovi Jasiewiczovi spravil zápas, ktorý dvíhal divákov zo sedadiel. Obrovské tempo počas celých 3.kôl, neustále útočiaci poľský boxer a technická škola nášho reprezentanta spravili z tohto zápasu naozaj lahôdku. Michal napriek tomu, že do zápasu vstupoval chorý odviedol výborný výkon a zaslúžene zvíťazil 3:0 na body. Rovnakým pomerom si so svojim súperom poradil v hmotnosti do 69kg aj Tomáš Zold, ktorý dominoval hlavne vďaka viacúderovým kombináciám, ktorými postupne rozobral obranu húževnatému poľského súpera. V kategórii 75kg prišlo ďalšie jasné víťazstvo Nitry, ktoré zabezpečil Michael Ballai, ktorý bez väčších problémov prevalcoval skúseného Damina Stanislawského. Vydarenú bodku za zápasom dal v kategórii do 81kg Matúš Strnisko, ktorý si musel poradiť s nepríjemným Mateuszom Wodzinskim. Poľský boxer sa snažil nášho reprezentanta "udržať na uzde" neustálym držaním, no v druhom kole už Strnisko dostal súpera do počítania a v 3.kole už viselo KO na vlásku. Wodzinski však preukázal obrovskú odolnosť a bojovnosť a nakoniec doboxoval všetky tri kolá, no o jednoznačnej výhre 3:0 pre Strniska nebolo pochýb. Veľké poďakovanie za výborné podujatie patrí našim poľským súperom, ktorých viedol Anatoli Jakimczuk.

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my