Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

43091

streda, 10. máj 2017, 13:55 Napísal: Admin Prečítané: 4870x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Počas víkendu 6. - 7. 5. 2017 sa v českej Plzni uskutočnil tradičný klubový medzinárodný turnaj "Pohár osvobodzení Plzne" za účasti boxerov z Českej republiky, Litvy, Nemecka, Maďarska a Slovenska, ktoré reprezentoval náš klub BC Stavbár Nitra.

plzen mensi

V kategórii staršieho dorastu nás reprezentoval Patrik Valent (64kg) a Adam Vago (69kg). Paťo sa už v sobotnom programe stretol s reprezentantom ČR Petrom Novákom, ktorému napriek dobrému výkonu podľahol 1:4 na body. Druhý náš zástupca Adam Vago ovládol kategóriu 69kg, keď si v sobotu poradil s Marzapetom Shirinyanom z Nemecka 5:0 na body a vo finále zdolal Litovca Rokasa Gervinskisa taktiez jednoznačne 5:0 na body, čím vybojoval zlatú medailu. V kategórii mužov sa nepodarilo do finále postúpiť Michaelovi Ballaiovi (75kg), ktorý v sobotnom zápase podľahol Nemcovi Georgovi Shakaryanovi 0:5 na body a v boji o bronz zvíťazil nad Čechom Václavom Lucákom WO, čím získal bronz. Ďalší naši dvaja zástupcovia v kategórii mužov boli ostrieľaní reprezentanti Michal Takács (64kg) a Matúš Strnisko (81kg). Obaja sa do medzinárodného ringu vrátili po viac ako polročnej pauze zapríčinenej zranením a vrátili sa vo výbornej forme. Michal Takács mal v sobotu voľný los a v nedeľu sa tak stretol s Nemcom Mertom Erciyasom, ktorý v semifinále vyradil domáceho Romana Voloshchuka. Michal odboxoval zápas vo vysokom tempe, súpera bodoval celé tri kolá a jednoznačne zvíťazil 5:0 na body a vybojoval tak zlato. Rovnako úspešne si počínal aj Matúš Strnisko, ktorý svojho finálového súpera Čecha Jiřího Kroupu poslal dva krát k zemi a zvíťazil v 2.kole TKO.