• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

pondelok, 03. apríl 2017, 11:47 Napísal: Admin Prečítané: 3926x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Počas víkendu sa v Galante uskutočnili Majstrovstvá SR žiakov a mladšieho dorastu chlapcov a dievčat. Tréneri Tibor a Pavol Hlavačkovci a Ladislav Horváth mali k dispozícii 7 boxerov a vybojovali 4 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.

 

team md

 

V kategórii žiakov sa výbornými výkonmi prezentoval Šimon Turčina, ktorý nedal svojim súperom v hmotnosti do 40kg žiadnu šancu. V sobotnom programe zdolal 5:0 na body Adriana Vargu z BC Galanta a vo finále jeho brata Kristiána Vargu taktiež 5:0, pričom oboch súperov dostal aj do počítania. V hmotnosti do 41,5kg vybojoval striebro Samuel Horváth, ktorý v semifinále zdolal Michala Szalaia z BC Veľké Úľany TKO v 1.kole. Vo finále v kvalitnom zápase podľahol Filipovi Hŕíbovi z Holíča 0:5 na body. Samko ťahal víťaznú šnúru 15 zápasov v rade, pričom predtým zdolal aj svojho finálového súpera, no tentoraz mu zápas nevyšiel tak ako by si predstavoval. Napriek tomu ukázal, že v tejto kategórii patrí k najlepším boxerom na Slovensku a svoju výkonnosť určite tohto roku ešte niekoľko krát potvrdí. Jeho starší brat Lacko Horváth však nenechal nič na náhodu a jasne ovládol kategóriu do 48kg, kde po dvoch víťazstvách 5:0 na body vybojoval zaslúžené zlato, pričom oboch súperov dostal aj do počítania. Tretí z bratov Horváthovcov – Roman, musel štartovať až v kategórii do 54kg, nakoľko v jeho pôvodnej hmotnosti 50kg nebol žiadny súper. Hmotnostný hendikep však eliminoval obrovskou bojovnosťou. V semifinále síce prehral v dobrom zápase s neskorším víťazom Marekom Daňom z MŠK Vranov 0:5 na body, no v boji o 3.miesto prevalcoval Timoteja Bajcuru z Giraltoviec a po výhre 5:0 si vybojoval zaslúžený bronz. V mladšom doraste sme mali zastúpenie aj medzi dievčatami, kde v hmotnosti do 52kg vybojovala zlato Denisa Vargová, ktorá vo veľmi bojovnom finálovom zápase zvíťazila 5:0 na body nad Denielou Katriňákovou z Giraltoviec. Medzi chlapcami najprv získal striebro Lukáš Lörinc v hmotnosti do 48kg, ktorý po bojovnom zápase podľahol vo finále Erikovi Karchňákovi z MŠK Vranov 0:5 na body. Lukáš je prvý rok v kategórii ml.dorastu a vo finále bolo cítiť vekovú a hmotnostnú výhodu jeho súpera, no napriek tomu náš boxer bol počas celého zápasu aktívny, útočný a k výhre mu nechýbalo veľa. Posledný náš zástupca Christopher Bartoň ovládol kategórie do 54kg, kde v semifinále nedal šancu Mário Karchňákovi z MŠK Vranov a zvíťazil v 1.kole TKO. Vo finále si poradil 5:0 na body s Pavlom Ivankom z Prešove. Po minuloročnom striebre si tak na svoje konto pripísal prvé zlato v kategórii dorastu.

„Najradšej by sme boli, keby sme priniesli 7 zlatých medailí, pretože každý náš boxer by si to za odvedené výkony a poctivé tréningy zaslúžil, no k športu patria nie len víťazstvá, ale aj prehry. S bilanciou 4-2-1 sme však v konečnom dôsledku určite spokojní, nikto nás výkonmi nesklamal, práve naopak. Všetko sú to mladí boxeri, ktorí majú všetko pred sebou a my na nich vidíme neustály pokrok, čo je to najdôležitejšie" povedal tréner Pavol Hlavačka.

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my