Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

43091

nedeľa, 25. október 2015, 20:54 Napísal: Admin Prečítané: 4261x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Od piatka 23. do nedele 25. 10. prebiehali v športovej hale Olympia majstrovstvá SR v boxe mládeže (do 18 rokov). Tréneri Tibor Hlavačka, Pavol Hlavačka a Tomáš Vaňo postavili do boja 8 boxerov a vybojovali 4 tituly, ku ktorým pridali aj 4 strieborné medaile, čo im prinieslo primát najúspešnejšieho družstva šampionátu. Prvý titul vybojovala medzi dievčatami Renáta Vajdová (do 54kg), ktorá v oboch svojich zápasov zdolala súperky z BC Ružinov. Druhé zlato pridala Magdaléna Virágová (64kg), ktorá tak obhájila prvenstvo z minulého roka. Medzi chlapcami dominoval vo váhe 60kg Michal Takács, ktorý tento rok vyhral už tri medzinárodné turnaje a bol ocenený ako najlepší mládežnícky boxer Slovenska. Striebro bral v tejto váhovej kategórii jeho oddielový kolega Martin Šabo. Vo váhach 64kg a 69kg vybojovali Daniel VargaTomáš Vago taktiež strieborné medaile, no ich finálové zápasy proti kvalitným reprezentantom patrili k najlepším a Tomášovi Vagovi vyniesli jeho výkony počas troch dní aj cenu pre najbojovnejšieho boxera šampionátu. Vo váhe 75kg získal štvrté zlato pre domácich Michael Ballai, ktorý vo finále zdolal piateho z MS kadetov Andreja Riga z Ružinova. Vo váhe do 81kg vybojoval striebro Tibor Pecek.

team

"Majstrovstvá dopadli výborne po organizačnej aj športovej stránke. S výkonmi našich chlapcov sme spokojní, veľmi nás potešil titul pre Michaela Ballaia, ktorý sa presadil v konkurencii oveľa skúsenejších boxerov. Na ňom je vidieť, že poctivý tréning prináša ovocie, pretože v príprave obetoval naozaj veľa. Skvele zabojovali vo finále aj Daniel Varga a Tomáš Vago, ktorí síce podľahli vo finále reprezentantom SR, no pre divákov spravili najlepšie finálové zápasy. Vago si za výkony v 3 zápasov jednoznačne zaslúžil cenu pre najbojovnejšieho boxera. Mrzí nás striebro Tibora Peceka, ktorý mal na to, aby vo finále zvíťazil. Prvenstvo Michala Takácsa sa čakalo, je to boxer európskeho formátu, čo tento rok potvrdil už tromi zlatými medailami zo silných medzinárodných turnajov, vďaka čomu získal špeciálnu cenu pre najlepšieho boxera Slovenska v kategórii mládeže" dodal spokojný tréner Pavol Hlavačka.