Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

43091

utorok, 11. jún 2013, 16:09 Napísal: Admin Prečítané: 4617x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Na majstrovstvách Európy v bieloruskom Minsku reprezentovali Slovensko pod vedením trénera Pavla Hlavačku štyria boxeri, z toho dvaja pästiari nášho klubu.

Najlepší výsledok dosiahol Sandro Dirnfeld (BC Stavbár Nitra) v kategórii do 91 kg. V prvom kole porazil Čecha Beníčeka 3:0 na body. Potom sa postaral o veľké prekvapenie, keď porazil bronzového medailistu z OH v Londýne a dvojnásobného medailistu z ME Bulhara Tervela Puleva. V ťažkom zápase zvíťazil 2:1 na body.

Vo štvrťfinále už nestačil na Nemca Emira Ahmatoviča, keď v prvých dvoch kolách ťahal za kratší koniec a vyhraté tretie kolo na zvrat nestačilo. „V obrovskej konkurencii je aj jeho účasť vo štvrťfinále úspechom. Sandro tak obhájil piate miesto z ME v Ankare 2011. Podal veľmi dobré výkony, s jeho účinnkovaním som maximálne spokojný, absolvoval dobrú prípravu a v ringu ju dokázal zúročiť. Určite je na čom stavať a čo zlepšovať, aby sme štvrťfinálovú účasť v budúcnosti konečne dokázali pretaviť aj v zisk medaily," uviedol tréner P. Hlavačka.

Ďalší Nitran, debutant Michal Zátorský (60 kg), prehral na úvod s Poliakom Mateuszom Polskim, keď v 2. kole zápas ukončil lekár pre silné krvácanie z nosa nášho boxera. „ Jeho výkon je ťažko hodnotiť, pretože zápas nebol ešte ani v polovici a konečný výsledok bol otvorený, žiaľ prišlo zranenie s ktorým sa nedalo pokračovať" povedal P. Hlavačka.

Patrik Rajcsányi z K.O. Box Clubu Galanta (69 kg) prehral v 1. kole so skúseným Čechom Róbertom Bilíkom 0:3 na body. René Rajko z Komárna (52 kg) neprešiel cez skúseného Maďara Norberta Kalucza (účastník OH, medailista z ME) a prehral 0:3 na body.