Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

43091

nedeľa, 10. marec 2013, 16:40 Napísal: Admin Prečítané: 4464x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Na 1.kole I.Slovenskej ligy boxu sa počas víkendu v Nitre (9.-10.3.) predstavili boxeri vo všetkých vekových kategóriách z celého Slovenska. Chrípka preriedila aj domácu zostavu BC Stavbár Nitra, no napriek tomu mohli diváci vidieť množstvo výborných a víťazných zápasov našich boxerov. V kategórii žiakov musíme spomenúť nádejného Rudolfa Palenčára, ktorý je odchovancom a boxerom BC Lučenec, no v Nitre absolvoval niekoľko tréningov a na turnaji ho viedli naši tréneri. „Rudy" vo svojej hmotnostnej kategórii nemal súpera a tak sa posunul o váhu vyššie do 40kg, kde boxoval proti o 5kg ťažším súperom. Po výborných výkonoch oboch zdolal a obsadil 1.miesto. To isté sa týka ďalšieho pästiara BC Lučenec – Mareka Pellera, ktorý vyhral v staršom doraste váhu do 69kg. Zverenci trénerov Hlavačkovcov bodovali najmä v staršom doraste, kde všetci štartujú pod hlavičkou ŠKP. 1.miesto vo svojich váhových kategóriách obsadili – Róbert Rácz, Michal Urban, 2.miesto získal Dávid Goga 3.miesto Zsolt Osaďan. Kategória mužov bola jasnou záležitosťou Nitry. Bez boja zvíťazil Michal Zátorský, ďalej 1.miesto vyboxoval Tomáš Zold (69kg), Matúš Strnisko (81kg) a Sandro Dirnfeld (+91kg). 2.miesto získal Jozef Sirotek (75kg), ktorý v najlepšie obsadenej váhovej kategórii vo finále podľahol tesne na body reprezentačnému kolegovi Nikolasovi Hoangovi. Najbližšie čakajú našich boxerov reprezentačné akcie vo všetkých vekových kategóriách (viď kalendár).