• víťazi I.Slovenskej ligy boxu 2017
  • Matúš Strnisko (vpravo)bronz M-EÚ, 5.miesto ME, Majster SR
  • tréneri s Michalom Takácsom5.miesto OH,MS,ME mládeže, Majster SR
  • úspešný tím žiakov na turnaji v Poľsku
  • Naši majstri SR mužov pre rok 2017M.Ballai, T.Zold, P.Kontár, M.Strnisko, M.Takács
  • majstrovský tím na MSR SD a seniorov
  • Michael BallaiMajster SR 2017
  • Mário MackaničMajster SR 2016
Predstavitelia Klubu
Prezident klubu:
Dušan Vaňo
Hlavný tréner BCS:
Ing. Tibor Hlavačka
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tréner mládeže ŠG a reprezentácie SR:
Mgr. Pavol Hlavačka, PhD.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Ďakujeme za podporu

MESTO NITRA

nitra orez

NITRIANSKY

SAMOSPRÁVNY KRAJ

43091

sobota, 10. marec 2018, 21:19 Napísal: Admin Prečítané: 3285x
  • Vytlačiť
  • Odoslať e-mailom

Od pondelka 5.3. do piatka 9.3. prebiehal v maďarskom Egeri jeden z najväčších medzinárodných turnajov dorastu - 68.ročník Bornemissza Cup. V konkurencii 269 boxerov z 19 štátov sa predstavilo aj Slovensko, v ktorého drese nechýbali ani naši pästiari - Lukáš Lorinc (48kg), Ladislav Horváth (54kg), Miroslav Herceg (57kg) (všetci mladší dorast), Patrik Valent (64kg) a Adam Vago (69kg) (obaja starší dorast).

valent eger2

Najviac sa darilo Patrikovi Valentovi, ktorý mal v osemifinále voľný los, vo štvrťfinále zdolal Rakúšana Marcela Meinla 5:0 na body, v semifinále Nemca Dawida Szymiczeka taktiež 5:0 na body a vo finále podľahol tesne 2:3 na body domácemu Maďarovi Adrianovi Orbánovi. Striebro z tohto prestížneho turnaja je pre nášho talentovaného boxera doposiaľ najväčším úspechom, vďaka ktorému by nemal chýbať v nominácii na aprílové Majstrovstvá Európy. Tesná osemifinálová prehra 1:4 (u 3 rozhodcov pomerom 28:29) s Dánom Banksom môže mrzieť Adama Vaga, pretože jeho premožiteľ sa nakoniec bez problémov prebojoval až do finále. Veľké skúsenosti na turnaji zbierali aj mladší dorastenci, kde Lukáš Lorinc pri svojej premiére v reprezentačnom drese narazil hneď na Chavesa Barrientesa z USA, s ktorým napriek prehre odbojoval výborný zápas. Miroslav Herceg v osemfinále zdolal domáceho Szigetváriho a vo štvrťfinále neuspel proti Rusovi Tamerlanovi Ayubovi, no s jeho výkonmi panovala spokojnosť. Ladislav Horváth nestačil v osemfinále na Maďara Rubena Romaia. Zo slovenských reprezentantov sa na stupienok víťazov podarilo dostať ešte Lukášovi Fernézovi, ktorý v kategórii 75kg staršieho dorastu vybojoval bronz.

V piatok 9.3. sa v ringu predstavili aj naše dievčatá na pražskom galavečeri Girls Power. Mirka Jedináková zvíťazila a Mária Balážová podľahla na body domácej reprezentantke.

Prihlásenie
Partneri

 

 skalka

ARMY SHOP

 elefant

 

pizzalekarenstvorec logo nitradencetv logo

my